baner

Prev Next
IT w Edukacji
Wojciech Zięba
WIERZBICKI JANUSZ S.
INTEL
Małgorzata  Rożyńska
Monika Zwierko
Paweł Grześkowiak
Dariusz Stachecki
Stowarzyszenie TALENT
Barbara Halska
Edunews.pl
SSP nr 6 im Jana Pawła II we Wrześni
INTON studio - fotografia i film
Prof. Maciej Marek Sysło
Apple Solution Expert – Education - główny partner
Wylicz nagrodę
PTI, ECDL
Jacek Kawałek
Bohumir Soukup
Rafał M. Socha
Ola Zdzarska
Adam Jurkiewicz
NOVOTechnologies
INTON Grzegorz Jóźwiak - agencja reklamowa
Anna Nowicka
PROKSER
Learnetic S.A.
Wonder Workshop
Fundacja Uniwersytet  Dzieci
Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni
Agencja Pracy Twórczej
Microsoft
Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino
Małgorzata Kasperczakowa
Squla
Samsung Mistrzowie Kodowania
Paweł Grześkowiak
Profesor Krzysztof Diks
Dorota Czech-Czerniak
Wielkopolski Kurator Oświaty
Robert Celuch
Radek Brzózka
Edu Style
Ogólnopolska Akademia Programowania
ABIX Linuksowe Systemy Wspomagania Biznesu
YoungFace.TV
Teletronik
Marta Florkiewicz-Borkowska
apki.org
krachdevs.io
CISCO Meraki
UMiG Września
Anna Grzegory
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształacących we Wrześni
TP-Link
LOFI ROBOT
Joanna Apanasewicz
Edukacja i Dialog
Dariusz Andrzejewski
IRS - Image Recording Solutions
INEA
Prof. dr hab. Stanisław Dylak
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS)
Monster & Devices
Artur Rudnicki
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
Monika Walkowiak
Natalia Iwan
Jan Madey
Magazyn „Pieniądze są Dla Szkoły”
Radio Września
Bartosz Chwiłkowski
copy service
Prelegenci
Prelegenci

Prelegenci (17)

Maciej M. Sysło (http://mmsyslo.pl/) w połowie lat 60. XX wieku przyglądał się, jak uczniowie z I LO i III LO we Wrocławiu uruchamiali swoje programy komputerowe na komputerze Elliott 803 w ramach pierwszych w kraju zajęć z informatyki (a dokładniej, programowania i metod numerycznych) w szkole. W tym samym niemal czasie i później „przechodził Odrę”, pracując kolejno na modelach 1003, 1024, 1304, 1325. Od połowy lat 80. sprowadzał do Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, którym kierował, kolejne modele maszyn 8-bitowych m.in. ZX Spectrum, Amstrad, Schneider i wreszcie dziecko spoza małżeńskiego łoża rodziny Odra – Elwro 800 Junior. W tym czasie zaczął poważnie zajmować się edukacja informatyczną, dla której przez 20 lat prowadził forum spotkań i dyskusji – konferencje „Informatyka w Szkole”. Za swój największy sukces uznaje utrzymanie, wbrew powszechnym tendencjom w kraju i za granicą, wydzielonych zajęć z informatyki w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Teraz marzy, by uczniowie, z technologią w rękach, cały czas „połączeni” i z dostępem do kopalni wszystkiego (Internetu), przekonali się (za Markiem Twainem), że „chodzenie do szkoły, a ogólnie – edukacja – nie szkodzi ich kształceniu”. 

 

Dr Jan Polak - Doktor Nauk Fizycznych na Uniwersytecie Śląskim, Adiunkt w Katedrze Informatyki. Wykładane przedmioty:  Architektura Komputera, Sieciowe Systemy Operacyjne,  

Wiktor Niedzicki – urodzony 23.02.1949 r.

Popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, nauczyciel akademicki.

Wykształcenie: w 1972 roku ukończył Wydział Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, w 1973 śpiew solowy w PSM II stopnia im Józefa Elsnera w Warszawie. Od 15 października 1975 roku praca w Polskim Radiu (od 1982 roku „Lato z Radiem” i „Cztery Pory Roku”), od 1981 r kierownik redakcji audycji popularnonaukowych, starszy publicysta od 1983 roku Od 1984 roku Telewizja Polska (Obecnie TVP S.A.), zastępca Dyrektora II Programu TVP, kierownik Redakcji Programów Popularnonaukowych. Autor ponad 900 programów telewizyjnych m.in. z cyklu: „Laboratorium” (nadawany od 1985 roku ), „Kuchnia”, „Cyrk Fizyków”, „Nobel dla Polaka”, „Medycyna 2000 i 2001”, „Dzień Nauki” 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 „Dziedzictwo Einsteina” oraz około 100 filmów popularnonaukowych. W dorobku liczne artykuły prasowe m.in. promujące naukę, oraz na temat popularyzacji nauki i mediów. 4 książki: „Ziemia jakiej nie znamy”, „Tajemnice Ziemi”, „Sekrety prezentacji nauki” oraz „Sztuka prezentacji w nauce, biznesie, polityce”.

Otrzymał szereg nagród dziennikarskich, m.in. nagrody Prezesa RiTV, Popularyzator roku 2006 (PAP). Starszy wykładowca na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechatoniki, specjalność Techniki Multimedialne), ponadto wykłada na innych uczelniach, m.in. Uniwersytecie Warszawskim.

Życiowym celem jest promocja polskiej nauki. Hobby: muzyka klasyczna, historia, przemiany cywilizacyjne, zabawki naukowe, podróże.

Andrzej Grzybowski - Informatyk, anglista, doktorant Politechniki Poznańskiej. W pracy naukowej zajmuje się badaniem wpływu technologii informacyjno-komunikacyjnych na efektywność kształcenia.

 

Aleksandra Pezda
dziennikarka „Gazety Wyborczej”, autorka książki „Koniec Epoki Kredy. Internet dla nauczycieli i rodziców”.
Współautorka wyprawy reporterów GW do szkół, w poszukiwaniu zwiastunów ery cyfrowej, która stała się początkiem akcji społecznej „Szkoła z klasą 2.0”. Pojechała do Portugalii sprawdzać, jak się udał projekt, w którym w laptopy wyposażono półtora miliona uczniów i nauczycieli. Pisze o wyzwaniach cywilizacji cyfrowej. Jak się w niej odnajdują Polacy: seniorzy, dzieci, szkoły, nauczyciele? Żeby się o tym przekonać na własnej skórze, przeszła kurs dla e-wykluczonych.

 

Witold Kołodziejczyk - redaktor naczelny miesięcznika Edukacja i Dialog, czasopismo liderów edukacji przyszłości, Członek Zarządu Fundacji Rodzice Szkole,

Marcin Polak - twórca i redaktor naczelny portalu o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, prawnik i ekonomista, edukator z zamiłowania. Od kilkunastu lat zajmuje się profesjonalnie edukacją i komunikacją społeczną realizując autorskie projekty, społeczne i komercyjne, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W latach 2002-2007 kierował działalnością edukacyjną Narodowego Banku Polskiego, prowadząc kilkadziesiąt programów edukacji ekonomicznej i finansowej. Tworzy i realizuje autorskie programy edukacyjne z wykorzystaniem metody edutainment, multimediów oraz e-learningu. Jest również ekspertem międzynarodowym ds. edukacji finansowej, współpracuje z Bankiem Światowym i OECD, w latach 2008-2011 członek Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Edukacji Finansowej. Prowadzi także anglojęzyczny serwis www.EconomicEducator.eu

Dariusz Stachecki

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia podyplomowe z informatyki oraz zarządzania oświatą. Nauczyciel informatyki w Gimnazjum i przedmiotów informatycznych w policealnym studium informatycznym. Wicedyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Organizator Ogólnopolskich Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK w Nowym Tomyślu, egzaminator ECDL i ECDL Advanced, egzaminator OKE, instruktor Akademii Informatycznej Cisco, trener Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, Wzorcowy Edukator Apple. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Informatyką w szkole zajmuje się od 1991 roku. Jest animatorem i propagatorem idei wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy szkoły. Zajmuje się problematyką bezpiecznego funkcjonowania szkolnych sieci komputerowych, bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, bierze aktywny udział w różnych akcjach i kampaniach np. Dzień Bezpiecznego Internetu, Stop Cyberprzemocy.

Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, opiekunów Internetowych Centrów Informacji Multimedialnych, opiekunów pracowni komputerowych. Inicjator wielu działań wdrażających technologię w edukacji, programów komputeryzacji szkół, tworzenia i rozbudowy szkolnych infrastruktur informatycznych. Od 2006 roku aktywnie uczestniczy w programie eSzkoła Wielkopolska.

Ryszard Stefanowski

Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku telekomunikacja.

Od 21 lat związany z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Zajmuje się budową i wdrażaniem dużych projektów edukacyjnych dla dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem rynku oświatowego i tematyki związanej z technologią informacyjną. Był współautorem strategii E -Wielkopolska opracowanej przez zespół pod kierunkiem prof. Wojciecha Cellarego i zatwierdzonej jako oficjalny dokument regionalny przez Sejmik Wielkopolski. Zespół, którym kieruje wdrożył szereg nowoczesnych rozwiązań z zakresu metod kształcenia w dziedzinie technologii informacyjnej. W latach 2001-2004 kierował zespołem, który w ramach programu „Intel Theach to the Future” wdrożył systemy klasy B2B i B2C wspomagające zarządzanie tym niewątpliwie największym pozarządowym programem Edukacji informatycznej dla nauczycieli w Polsce, w którym uczestniczyło ponad 68 000 osób. W latach 2004-2007 kierował dużymi projektami kształcenia w zakresie ICT w oświacie finansowanymi przez MEN. W roku 2006 zrealizował projekt szkoleń ICT dla 8700 nauczycieli a w roku 2007 trzy analogiczne projekty dla 18200 nauczycieli. W latach 2005-2007 kierował 8 projektami zrealizowanymi z funduszy EFS województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego pod wspólną nazwą Akademia Społeczeństwa Informacyjnego (ASI) dla 9200 pracujących, odchodzących z rolnictwa i bezrobotnych. Akademia Społeczeństwa Informacyjnego jest nowatorskim system kształcenia dla dorosłych łącząca cechy blended learningu i indywidualnego toku nauczania, została zauważona i wybrana jako jeden z modelowych projektów przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w 2006 roku.

Jest inicjatorem programu e-szkoła Wielkopolska, programu, który ma szansę wprowadzić wiele zmian w wielkopolskiej oświacie. W ramach tego programu rozpoczęły się projekty rozwijające szkoły wzorcowe we wszystkich powiatach Wielkopolski.

Od roku 1999 zajmuje stanowiska kierownicze odpowiedzialne za zarządzanie operacyjne sprzedażą w firmach poprzez branżę FMCG do IT. 
Obecnie realizuje projekt "Idealna Szkoła", którego zadaniem jest wyposażanie placówek edukacyjnych w  zintegrowane, gotowe do pracy środowisko wspierające pracę nauczycieli. 
Dodatkowo odpowiedzialny za budowanie modeli współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w zakresie wyposażania sektora edukacyjnego w technologie ICT na terenie całej Polski

 

Anna Nowicka

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku astrofizyka. Ukończyła studia podyplomowe z matematyki i fizyki.
Dyplomowana nauczycielka fizyki i matematyki w Gimnazjum nr 2 im.
Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni. Propagatorka idei wykorzystania tablic interaktywnych w swojej szkole. Aktywnie uczestniczy w projektach
edukacyjnych: " E-Szkoła Wielkopolska", "E-Akademia Przyszłości", "Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat". Autorka i realizatorka projektów: "Wspieranie rozwoju edukacyjnego młodzieży wiejskiej gminy Września" i "Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych" zrealizowanych w Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni. Egzaminator gimnazjalny i maturalny OKE. Wychowawca oraz nauczyciel matematyki i fizyki w klasie objętej innowacją edukacyjna; "e-klasa".

Dorota Czech

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Matematyka i Informatyka. Ukończyła studia podyplomowe o specjalności informatyka na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz  specjalność Podstawy przedsiębiorczości na Politechnice Poznańskiej. Nauczyciel mianowany informatyki w Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego z 9 letnim stażem pracy. Egzaminator ECDL Core oraz egzaminator gimnazjalny i maturalny OKE. Aktywnie uczestniczy w projektach edukacyjnych "E-szkoła Wielkopolska, "E-Akademia Przyszłości", "Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat". Aktywnie współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Nauczyciel informatyki w klasie objętej innowacją edukacyjną "e-klasa".

Sebastian Wasiołka

Starszy Trener w firmie Young Digital Planet S.A. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, założyciel i członek europejskiej organizacji „Europa-FELS”, członek Stowarzyszenia Niezależnych Wytwórców Energii Skojarzonej, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, ekspert Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. egzaminu zawodowego, autor i recenzent ogólnopolskich zadań egzaminacyjnych, autor licznych publikacji naukowych z dziedziny informatyki i edukacji.

Nauczyciel dyplomowany, uczący przedmiotów zawodowych i informatycznych. Mistrz Świata w szpadzie, brązowy medalista Uniwersjady, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Zainteresowania: programowanie aplikacji internetowych, grafika komputerowa, sport, podróże, muzyka. Prywatnie: żona Barbara oraz 7-letnia córeczka Karolinka.

Nauczyciel dyplomowany; ukończył studia informatyczne na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Radomskiej. Od 1992 roku zajmuje się zagadnieniami praktycznego zastosowania informatyki i technologii informacyjnych w oświacie. W latach 2001 - 2006 brał czynny udział w realizowanych przez MEN projektach dotyczących wyposażenia szkół w sprzęt informatyczny. Autor książek i artykułów. Obecnie zajmuje się problemami wizualizacji i interaktywności w procesie dydaktycznym. Certyfikowany Konsultant Edukacyjny SMART.

Wojciech Gala jest ekspertem w obszarze optymalizacji procesów biznesowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zabezpieczenia danych w programach informatycznych. Zdobywał doświadczenie zawodowe pracując od 1996 r. w firmach zajmujących się nowymi technologiami i Internetem, w tym przetwarzaniem danych wrażliwych. Ostatnio jest związany z firmą NOVO Technologies S.A., producentem nowoczesnych rozwiązań dla edukacji, w tym programu NOVO Szkoła. Wojciech ukończył z wyróżnieniem studia MBA w szkole biznesu INSEAD oraz Wyższą Szkołę Francusko-Polską w Poznaniu. Jest szczęśliwym ojcem 6-letniej córki, a czas wolny spędza w kinie, teatrze, na spacerach i spotkaniach z przyjaciółmi.

Marcin Włodarczak - trener, współpracownik wydawnictwa pwn.pl; w 2011 roku przeprowadził serię szkoleń dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych z wykorzystania nowoczesnych produktów z zakresu specjalnych potrzeb edukacyjnych.
Projekt pt. Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi został zrealizowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, sfinansowany przez EFS

Danuta Borzęcka - Doradca edukacyjny SMART Technologies na Europę Centralną I Wschodnią.

Nauczyciel mianowany z ośmioletnim stażem pracy w szkołach: podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej.

Nauczyciel języka angielskiego I przedmiotów zawodowych z zakresu turystyki i hotelarstwa.

Egzaminator i autor zadań egzaminu zawodowego w zawodzie Technik Hotelarstwa.

Trwa ładowanie...
TVP Poznań
Wiesława Kopf
Marta Szłapka
SGP
FOCUS
Apple Solution Expert – Education - główny partner
IRS
UMiG Września
Joanna Kandzia
EDUKA
Funmedia
eTwinning
MERU
MotionTV
Arkadiusz Stefan
Partner społecznościowy: Superbelfrzy RP
Maciej Suchodolski
PTI, ECDL
Edu Style
SWOI
Marzena Żylińska
Dr hab. inż. Janusz Morbitzer profesor nadzw. UP Kraków
Young Digital Planet SA
Jerzy Dengler
INTON - reklama i multimedia
Bohumir Soukup
IT w Edukacji
ProData
Barbara Halska
Edukacja i Dialog
Edunews.pl
mc2
EduFakty – Uczę Nowocześnie
VOL efektywne ICT
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Grzegorz Kaczmarek
Witold Kołodziejczyk
Karolina Szulc

Zobacz relacje wideo

Zaangażowani w poprzednich edycjach

Pearson
EduNews
Anna Kowalczyk
PTI, ECDL
eTwinning
Bohumir Soukup
Dariusz Stachecki
Maciej Kaczmarek
Gracjana Więckowska
GWO
Witold Kołodziejczyk
intel
EGIS
ESRI
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Helion
Netgear
Edyta Wyka
SSP nr 6 im Jana Pawła II we Wrześni
Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
Focus
Edukacja i Dialog
Przemysław Dudasz
Fraszka edukacyjna
Daniel Makus
Marta Samulowska
Robert Celuch
Gazeta Szkolna
Jan Madey
MegaMatma
NOVOTechnologies
PWN.PL
Ewa Sumowska
UMiG Września
SGP
Maksymilian Ufa
MotionTV
YDP
Maciej Tyran
Sebastian Wasiołka
Dorota Gawrońska-Popa
IRS

netgear

Najczęściej wybierana sieć WiFi w Pilotażu Cyfrowa Szkoła

Odsłon artykułów:
395663

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.